Koko reissu suunniteltiin Hollisterissa pidettävän moottoripyörätapahtuman ympärille ja siitä sitten seikkailtiin vielä vähän etelämmäksi Cambriaan ja kotimatkalla pysähdyttiin vielä yöksi Montereyhin.
Menopeli viikonloppuun kuuluvine lippuineen! |
Matka jatkui hyvissä merkeissä! |
Harhauduttiin reitiltä, mutta maisemat oli silti hyvät. |
Perjantaina ajettiin noin 140km Gilroyhin, jossa yövyttiin motskaritapahtuman ajan. |
Lauantaina heti aamusta suunnattiin itse tapahtumapaikalle Hollisteriin. Isoin motskaritapahtuma missä itse olen koskaan käynyt. |
Myös moottoripyörät oli isompia! |
Hikinen päivä Hollisterissa takana ja vietettiin loppupäivä auringolta suojassa hotellin altaalla. |
Gilroy ilta-auringossa. |
Jossain keskellä maaseutua. Hienosti ratkaistu ongelma kun tieluiska on sortunut tielle. |
Tankkaustauko. |
Mahtavat maisemat. |
Cambriassa motellin pihassa. 250 kilometriä tietä takana päin. |
Cambrian keskustaa. |
Cambriassakin tarkeni. Tähän pikkuruiseen kylään ihastutiin jo vuonna 2013 kun siellä ensimmäisen kerran vierailtiin. |
Maanantaina jatkettiin matkaa jo kotiin päin edelleen pieniä teitä pitkin. Teillä ei näkynyt juuri muita kuin maaoravia. |
Carmel Valleyn tie oli ehkä huonoin ikinä. Tuntui kuin oltaisiin ajettu perunapellossa. |
Päivän saldona oli jälleen noin 250km ja oltiin perillä Montereyssä. |
Montereyn rannalla. |
Rannikolla oli huomattavasti viileämpää ja sumuista. |
Iltakävely Pacific Groveen. |
Meidän hotelli itsenäisyyspäivä -koristeissa. |
Tiistai aamu valkeni suimuisen kosteana. |
200 kilometrin kotimatka taittui hitaasti, kun jokaisessa kylässä oli itsenäisyyspäivän paraati. Tässä kyseiset kemut Aptoksessa. |
Myöhemmin iltapäivällä Boulder Creekissä oli jo paraatit ohi. Ja sisämaassa ei ollut tietoakaan enää sumusta. |
Itsenäisyyspäivä potut. |
Viimeisiä pysähdyksiä ja näköalapaikkoja ennen kotia. |
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti